ZİRVE KALIP SANAYİ

2000 yılında kurulan Zirve Kalıp Sanayi,

İzmir Kemalpaşa’ da bulunan, 8000 m2 alan üzerine kurulu tesisinde üretim yapmaktadır.

Zirve Kalıp, 30 yılı aşkın tecrübesi, dinamik ve konusunda deneyimli iş gücü, son teknoloji kalıp üretim makinalarıyla, yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerine,; dünyaca kabul görmüş kalite standartlarında, nitelikli ve uzun ömürlü kalıplar üretmektedir.

image
Teknoloji

Kalıp Tasarım ve Üretim Teknolojisi

Kalıp üretiminin ilk aşaması, müşteri talep ve ihtiyaçlarına doğrultusunda istelilen kalıp modelinin CAD yazılımlarıyla tasarlanmasıdır.
Kalıbı oluşturan tüm elemanların mekanik yapısı, tasarım aşamasında bitirilerek gerekli veriler CNC Programlama (CAM Programlama/Yüzey İşlemleri) ve üretim için hazır hale getirilir. Müşteri için prototip hazırlanıp incelenir.

Kalıp tasarım aşaması tamamlan kalıp bilgileri, CNC işlemleri tanımlanmak üzere CAM programları yardımıyla CNC Programlara yapılır. Bu aşamada kalıbın CNC tezgahında işlenecek tüm parçaları, bilgisayar ortamında programlanır.
NC Programlama (CAM) işleminin ardından kalıbın çelikleri, CNC ve diğer tezgahlarda operatörler tarafından işlenerek kalıp montaja hazırlanır.
İmalattan işlenerek gelen parçalarla, standart olan gerekli malzemeler bir araya getirilerek montaj tamamlanır. Kalıp denenmek üzere plastik enjeksiyon bölümüne sevk edilir.

Kalite Standartları, Kalıp Testleri ve Kalıp Yenileme Hizmetleri

Gerekli mekanik ve teknik kontrolleri yapılan kalıplar, çalışma performansı ve kalite testi için plastik enjeksiyon bölümünde çalıştırılarak test edilir. Gerekli kalite ve üretim koşullarını sağlayan test edilmiş kalıplar, müşteri yerinde çalıştırılıp tekrar teste tabi tutulur ve müşteriye teslim edilir.
Kalıp üretiminin yanısıra müşterilerine kalıp bakım ve onarım hizmeti de vermektedir. Bakım ve onarım hizmetini, duruma göre müşteri yerinde veya kendi tesisimizde gerçekleştiriyor ve belirli garanti ile teslim ediyoruz.